خودرو

بررسی مشخصات پرادو + امکانات و قیمت

بلاک مگ | سرویس خودرو - پرادو یک خودروی شاسی بلند میانه قامت شهری به شمار می‌رود که نسبت نزدیکی با تویوتا لندکروز دارد. در واقع می‌توان پرادو را یکی از شاخه‌های جانبی خودروی لندکروز و از مشتقات این خودروی نام آشنا به شمار آورد. خودروی لندکروز از جمله محصولات قدیمی شرکت تویوتا است که سابقه‌ی تولید آن به دهه‌ی هشتاد میلادی می‌رسد. پس از آن خودروی لندکروز در قالب نسل‌های مختلف به حیات خود ادامه داد و زمینه‌ساز ساخت محصولات جدید و مشابهی شد.
 
در حال حاضر نمونه‌های موجود از خودروی Prado بر پایه پلتفرم J120 تویوتا طراحی می‌شود. نسل‌های پیشین این خودرو نیز از پلتفرم خانواده‌ی J تویوتا بهره می‌بردند و بر اساس پلتفرم J70 و J90 ساخته شده بودند. خودروی Prado به شکل عمده و محسوس در قالب نسل چهارم خود بود که وارد ایران شد. البته نمونه‌هایی از نسل سوم این خودرو نیز در بازار خودروی ایران عرضه گردید. از میان مدل‌های موجود از این خودرو که وارد بازار ایران شدند می‌توان به مدل‌های GX، VX، TX و TX-L اشاره کرد.
 
البته اکنون چند سالی است که دیگر خودروی Prado به ایران وارد نمی‌شود. دلیل این امر هم تغییر قوانین مربوط به واردات خودرو و ممنوعیت ورود خودوهایی است که از وجود موتوری با گنجایش بالاتر از 2500 سی‌سی بهره می‌برند. با این حال همچنان می‌توان به راحتی نسخه‌های دست دوم خودروی Prado را در بازار خودروی ایران یافت. از همین رو خالی از لطف نیست که در مطلب پیش رو به این خودروی شناخته شده و محبوب شاسی بلند بپردازیم و از توانایی‌های آن باخبر شویم. ابتدا بهتر است از مشخصات فنی این خودرو شروع کنیم.
 
 
مشخصات فنی خودروی پرادو
 
 
مشخصات فنی خودروی پرادو
خودروی پرادو از همان نسل‌های قدیمی‌تر خود علاوه بر مدل‌های بنزینی در قالب مدل‌های دیزلی نیز تولید می‌شد. با این حال این خودرو نیز مانند بسیاری از خودروهای وارداتی تنها در قالب مدل بنزینی وارد بازار خودروی ایران شده است. مدل وارداتی این خودرو که به صورت عمده در بازار عرضه شده، به یک موتور بنزین سوز تنفس طبیعی مجهز است که از گنجایشی معادل 3956 سی‌سی بهره می‌برد. موتوری که از وجود 6 سیلندر خورجینی و 24 سوپاپ از نوع DUAL VVTI برخوردار است.
 
حداکثر توان خروجی موتور به کار رفته در این خودرو معادل 271 اسب بخار با احتساب 5600 دور در دقیقه است و حداکثر گشتاور تولیدی آن نیز به 381 نیوتن‌متر با احتساب 4400 دور در دقیقه می‌رسد. اکثر نمونه‌های موجود از خودروی Prado در بازار ایران به جعبه دنده‌ی چهار سرعته خودکار یا پنج سرعته دستی مجهز هستند.
 
معمولا خودروهایی که از وجود جعبه دنده دستی بهره می‌برند شتاب بهینه‌تری را به نمایش می‌گذارند. با این حال خودروی پرادو چه در قالب نسخه‌ی دستی و چه در نسخه‌ی اتوماتیک خود از شتاب مناسبی بهره می‌برد.
 
 
قابلیت‌های خودری پرادو
 
 
به گونه‌ای که شتاب صفر تا صد این خودرو رقمی مابین 8.5 تا 9 ثانیه براورد می شود. رقمی که برای یک خودروی شاسی بلند شهری کاملا مناسب به نظر می‌رسد و وجهه‌ای اسپورت به آن می‌بخشد. حداکثر سرعت قابل دست‌یابی توسط این خودرو نیز رقم 200 کیلومتر در ساعت است.
 
اگرچه خودروی پرادو به لحظ توانایی‌های فنی حرف‌های فراوانی برای گفتن دارد اما از نظر میزان مصرف سوخت نمی‌توان این خودرو را یک محصول توانمند نامید. میزان متوسط مصرف سوخت این خودرو در حالت چرخه‌ی ترکیبی حدود 12.5 لیتر به ازای پیمودن هر 100 کیلومتر مسافت است. رقمی که البته برای یک خودروی شاسی بلند چندان عجیب نیست اما در مجموع می‌توانست بهینه‌تر از حالت فعلی باشد.
 
این موضوع در مورد استاندارد آلایندگی این خودرو که روی حالت یورو 3 قرار دارد نیز صادق است. با این حال خودروی پرادو از نظر سیستم تعلیق و سیستم ترمز  به خوبی گلیم خود را از آب بیرون می‌کشد و عملکرد مناسبی را به نمایش در می‌آورد. در مجموع خودروی پرادو به عنوان یک خودروی شاسی بلند و میانه قامت شهری تمام انتظارات مهم خریداران خود را برآورده می‌کند و به طور کامل نمره‌ی قبولی می‌گیرد. برای کسب آگاهی بیشتر از جزییات فنی این خودرو می‌توانید به جدول زیر مراجعه کنید.
 
 
مشخصات فنی خودروی پرادو
طول خودرو 4950 میلی متر
عرض خودرو 1885 میلی متر
ارتفاع خودرو 1890 ميلی متر
فاصله‌ی موجود میان دو محور خودرو 2790 ميلی متر
نوع موتور خودرو  بنزین سوز تنفس طبیعی
تعداد سیلندر  6 سيلندر خورجينی
تعداد سوپاپ  24 سوپاپ از نوع DUAL VVTI
گنجایش موتور خودرو 3956 سی سی
حداکثر توان خروجی موتور خودرو    271 اسب بخار با احتساب 5600 دور در دقيقه
حداکثر گشتاور تولیدی موتور خودرو 381 نيوتن متر با احتساب 4400 دور در دقيقه
نوع جعبه دنده خودرو  4 سرعته اتوماتيک – 5 سرعته دستی
نوع سيستم تعليق جلوی خودرو    بازوی جناقی دوگانه
نوع سيستم تعليق عقب خودرو تعليق بادی چهار ميله‌ای
گنجایش مخزن سوخت خودرو    150 ليتر
نوع سیستم ترمز جلو    ديسكی خنک شونده
نوع سیستم ترمز عقب    ديسكی خنک شونده
اندازه و نوع لاستیک‌ها 265/65R18
 
امکانات خودری پرادو
 
 
امکانات و قابلیت‌های خودری پرادو
خودروی پرادو برای افزایش هر چه بیشتر ثبات و پایداری خود به سیستم‌های متعددی مجهز شده است. سيستم ترمز ضد قفل ABS و سيستم توزيع الكترونيكي نيروی ترمز EBD جزو قابلیت‌هایی هستند که در بسیاری از خودروهای جدید وجود دارند. بنابراین به کار رفتن آنها در خودروی Prado نکته‌ی عجیب و غیر منتطره‌ای محسوب نمی‌شود. سوای موارد یاد شده این خودرو به سیستم‌های مکملی نظیر ATRC نیز مجهز است. سایر قابلیت‌های مکمل که به منظور افزایش ثبات و پایداری در این خودرو گنجانده شده‌اند یا به منظور هدایت و کنترل هوشمند آن به کار رفته‌اند نیز به ترتیب زیر هستند.
 
سيستم كمكی ترمز BAS
سيستم كنترل پايداری خودرو VSC
سيستم كنترل لغزش خودرو TRC
سيستم مديريت كنترل پايداری پويا در خودرو VDIM
سيستم كنترل اتوماتيک سرعت هنگام حرکت در سر پایینی DAC
سيستم كنترل اتوماتيک سرعت هنگام حرکت در سر بالایی HAC
سیستم کنترل هوشمند یا کروز کنترل
خودروی Prado برای حفظ امنیت سرنشینان خود به تعداد قابل توجهی کیسه‌ هوای ایمنی مجهز شده است. این کیسه‌های هوا مواردی نظیر کیسه هوای ایمنی راننده، کیسه هوای ایمنی سرنشین صندلی جلو، کیسه هوای ایمنی پرده‌ای، کیسه هوای زانویی سرنشینان ردیف جلو و کیسه هوای ایمنی جانبی سرنشینان ردیف جلو و عقب را در بر می‌گیرد. این خودرو همچنین امکان رانندگی تحت سه حالت مختلف عادی، اسپورت و اقتصادی (رانندگی در حالت مصرف بهینه سوخت) را هم در اختیار رانندگان خود قرار می‌دهد.
 
به کمک سیستم هوشمند ورورد بدون کلید و همچنین دکمه‌ی استارت هوشمند، رانندگان این خودرو نیازی به استفاده از کلید برای تعامل با خودرو نخواهند داشت. از نظر برخورداری از امکانات رفاهی نیز این خودرو عملکرد بسیار مناسبی دارد. مسلما مهم‌ترین قابلیت رفاهی خودروی Prado سیستم سرگرمی آن است. این سیستم سرگرمی شامل یک نمایشگر 9 اینچی در بخش جلوی خودرو می‌شود. علاوه بر آن سرنشینان ردیف عقب این خودرو هم از نمایشگر مختص به خود برخوردارند.
 
 
نگاهی به خودروی پرادو
 
 
سیستم سرگرمی این خودرو همچنین شامل یک سیستم صوتی نسبتا مجهز می‌شود. سیستمی که علاوه بر امکان پخش رادیوی AM و FM از وجود قابلیت بلوتوث هم بهره می‌برد و در کنار پخش فایل‌های MP3 و DVD به درگاه USB و  AUX و درگاه مختص به آیپاد نیز مجهز است. سایر امکانات و قابلیت‌های مهم به کار رفته در خودروی پرادو را نیز می‌توانید در ادامه‌ی متن پیش رو به شکل فهرست‌وار مشاهده کنید.
 
مجهز به سنسور پارک عقب 
برخورداری از دوربين عقب همراه با قابلیت نمایش در نمایشگر اصلی خودرو
بهره‌مندی از كمربند ایمنی و سیستم ضد سرقت ايموبیلايزر 
وجود قفل مركزی
مجهز به سیستم مانیتورینگ فشار باد لاستیک‌ها 
برخورداری از فرمان برقی EPS تلسکوپی با قابلیت تنظیم که به روکش چرمی مجهز بوده و کلیدهای تنظیمات سیستم صوتی و کنترل‌های نمایشگر خودرو روی آن تعبیه شده است
امکان تنظیم صندلی راننده و سرنشین جلو به شکل برقی
بهره‌مندی از قابلیت سردکن در صندلی راننده و صندلی سرنشین جلو 
وجود تودوزی چرمی در خودرو 
برخورداری از آینه وسط الکتروکرومیک
بهره‌مندی از سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک با قابلیت تنظیم سه گانه دما برای سرنشینان جلو و عقب خودرو
وجود نور پایین و نور بالای ال ای دی در سیستم روشنایی خودرو  
امکان روشن شدن اتوماتيک چراغ‌های جلوی خودرو
برخورداری از چراغ روشنايی روز و مه شكن
مجهز به سنسور باران
بهره‌مندی از تايمر برف پاک كن  
وجود شیشه‌های برقی در خودرو
برخورداری خودرو از آینه‌های تاشو برقی با خصلت جمع شوندگی اتوماتیک و امکان تنظیم برقی آنها
وجود راهنما روی چراغ‌های خودرو
بهره‌مندی از سان‌روف
مجهز به محفظه‌ی خنک کننده
وجود درب برقی برای صندوق عقب خودرو
همان گونه که مشاهده می‌شود خودروی شاسی بلند و نام آشنای تویوتا در تمام بخش‌های خود به امکانات و قابلیت‌های متعدد و متنوعی مجهز است. بنابراین از نظر آپشن نمی‌توان هیچ عیب و ایرادی را به این خودرو وارد دانست.
 
 
مشخصات ظاهری خودروی پرادو
 
 
مشخصات ظاهری خودروی پرادو
نوع طراحی ظاهری خودروی پرادو بیش از محصولات کراس اور و شبه شاسی بلند، به خودروهای شاسی بلند واقعی شباهت دارد. به این معنی که از پیچیدگی‌های مختص به ظاهر محصولات کراس اور که برای جلب نظر مشتری در نظر گرفته شده‌اند خبری در این خودرو نیست و همه چیز مانند محصولات شاسی بلند بزرگ جثه در اوج سادگی طراحی شده است.
 
نمای جلو
چراغ‌های جلوی این خودرو از حالتی کشیده برخوردارند و زوایای تند و تیزی را به نمایش در می‌آورند. بخش جلو پنجره در نسخه‌های جدیدتر این خودرو حالت پهن‌تری نسبت به سابق یافته است و دو چراغ جلوی این محصول را به یکدیگر پیوند می‌دهد. کمی پایین‌تر از آن سپر جلوی این خودرو قرار گرفته که در عین ساده بودن از حالتی نسبتا ستبر برخوردار است. در مجموع می‌توان سادگی نسبی موجود در خودروهای شاسی بلند بزرگ جثه را در نمای جلوی این محصول میانه قامت نیز مشاهده کرد.
 
 
نمای جلوی خودروی پرادو
 
 
نمای کناری
این سادگی نسبی در دو نمای دیگر خودروی پرادو نیز مشاهده می‌شود. در نمای کنار، گلگیرهای این خودرو از حالت برجسته‌ای برخوردارند و بدنه‌ی کناری آن را تا حدی تنومندتر از حالت عادی نشان می‌دهند. نقش خطوط حجم دهنده در این نما نیز بیش از هر نقطه در بخش پایینی بدنه‌ی این خودرو خودنمایی می‌کند.
 
 
نمای کناری خودروی پرادو
 
 
نمای عقب
نمای عقب خودروی پرادو از خصلتی مشابه با خودروهای شاسی بلند بزرگ جثه بهره می‌برد و نوعی سادگی توام با صلابت را بازتاب می‌دهد. درب محفظه‌ی پشتی این خودرو بخش مهمی از نمای عقب آن را به خود اختصاص داده است. به گونه‌ای که فضای اندکی برای قرار گرفتن چراغ‌های عقب این خودرو در بخش پشتی آن وجود دارد. از همین رو چراغ‌های عقب خودروی Prado تا حدی کوچک و باریک طراحی شده است و از حالت عمودی و نسبتا ساده‌ای بهره می‌برد. نظیر همین سادگی را می‌توان در نوع طراحی سپر عقب این خودرو نیز مشاهده کرد. البته هم نوع طراحی چراغ‌ها و هم شکل سپر عقب در نمونه‌های جدید خودروی Prado بهتر از قبل شده و حالتی مدرن به خود گرفته است.
 
 
قیمت پرادو
 
 
نمای داخل
طراحی فضای داخلی خودروی پرادو نیز از کیفیت مناسبی برخوردار است. در بخش‌هایی از داشبورد، درها و حتی فرمان این خودرو از طرح چوب استفاده شده که تنوع مناسبی به ظاهر فضای کابین آن بخشیده است. البته در طراحی بخش‌هایی از کابین این خودرو مواد پلاستیکی به کار رفته است. موادی که می‌توانستند از جنس بهتری انتخاب شوند. با این حال از نظر نوع طراحی نمی‌توان ایراد خاصی را به فضای داخلی خودروی Prado وارد دانست.
 
از نظر میزان فضای در نظر گرفته شده برای جا دادن مسافران و فضای مختص به حمل بار نیز این خودرو مانند یک خودروی شاسی بلند واقعی عمل کرده است. به هر حال می‌توان به نمای داخلی و خارجی این خودرو هم مانند کیفیت بخش فنی یا کمیت امکانات و قابلیت‌های به کار رفته در آن نمره‌ی قبولی داد.
 
 
قیمت خودروی پرادو
 
 
قیمت خودروی پرادو
همان گونه که به آن اشاره شد با توجه به وارد نشدن خودروی پرادو به ایران مسلما نسخه‌های کار نکرده‌ی این خودرو فعلا در بازار داخل موجود نیست. بنابراین برای علاقه‌مندان به این محصول چاره‌ای جز رفتن به سراغ نمونه‌های دست دوم باقی نمی‌ماند. در حال حاضر نسخه‌های دست دوم این خودرو با توجه به کیفیت و سال ساخت آنها در محدوده‌ی قیمت 300 میلیون تومان تا 700 میلیون تومان معامله می‌شوند. هرچند که نمونه‌هایی با قیمتی بیشتر از محدوده‌ی یاد شده نیز وجود دارد.
 
البته شاید بتوان با کمی جستجو نمونه‌های زیر 300 میلیون تومانی این خودرو را نیز در بازار آزاد یافت. به هر حال در صورتی که بتوانید نسخه‌ای تمیز از این خودرو را با قیمت مناسب بیابید، این خودرو می‌تواند بسیار بهتر از خودروهای کار نکرده‌ی چینی به شما خدمت کند. در پایان این مطلب شما را به مشاهده‌ی ویدیویی از مدل 2016 این خودرو دعوت می‌کنیم.

خواندنی ها


سبک زندگی

زندگی پس از طلاق را به آرامش برسان

پس از طلاق همه چیز برای شما درهم ریخته و درگیر کننده است ، افکار و احساساتتان به سمت و سویی می رود و شما را به زندگی مشترک گذشته باز می گرداند در این شرایط باید اینطور رفتار کنید.

ادامه مطلب
مذهبی

ضرورت آشنایی و آموزش قرآن در تربیت کودکان

یکی از مسائلی که در زمینه ی تربیت دینی و معنوی کودکان اهمیت می یابد، شیوه ی آشنایی آموزش قرآن و پیام های آسمانی است که یکی از مهمترین بخش تربیتی کودکان بر عهده والدین می باشد.

ادامه مطلب
 آرایش و زیبایی

روش های مختلف طراحی ناخن

برای هر خانمی پیش آمده است که هر هفته یک ساعت وقت خود را در آرایشگاه برای کوتاه و تمیز نگه داشتن ناخن هایش صرف کرده باشد ، بخصوص برای روز بزرگی مثل روز عروسی باید به ناخن های عروس توجه خاصی داشت و از جزئیات تا کلیات طرح ناخن های عروسی را مورد بررسی قرار داد ، ما در این قسمت آموزش های لازمه برای طراحی ناخن را با شما عزیزان در میان می گذاریم ...

ادامه مطلب
سبک زندگی

راههای طلایی صرفه جویی در مصرف آب

این روزها که کمبود آب و بحث تنش آبی در هر استان وشهری مطرح می شود موثرترین راه مدیریت مصرف و صرفه جویی اعلام می شود. در بندهای پایین به چهل کلید طلایی صرفه جویی مصرف آب اشاره شده است:

ادامه مطلب
سبک زندگی

نحوه خنک کردن خانه در تابستان

درست است که خنک نگه داشتن خانه در روزهای گرم تابستانی کار دشواری است اما غیرممکن هم نیست. در ادامه یاد می گیریم که چگونه حتی در گرم ترین روزهای سال خانه را خنک نگه داریم.

ادامه مطلب
اخبار

نتایج اولیه آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی کشور

نتایج اولیه آزمون فراگیر دستگاه های اجرایی کشور منتشر شد.

ادامه مطلب
فرهنگ و هنر

الناز حبیبی” و همسرش به همراه بیوگرافی

“الناز حبیبی” در 21 مرداد ماه سال 1368 در تهران به دنیا آمد. او دانشجوی رشته تدوین و متاهل است. او در سریال آقای «سیروس مقدم» به نام تاثریا در نقش دختر کوچک خانواده ایفای نقش کرد.

ادامه مطلب
فرهنگ و هنر

جشن تولد حمیرا ریاضی در کافه امیرحسین مدرس

حمیرا ریاضی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان صفحه اینستاگرامش را با انتشار عکس هایی از جشن تولدش در کافه امیرحسین مدرس به روز کرد.

ادامه مطلب
سبک زندگی

خیانت در ازدواج

خیانت یکی از مسایلی است که در سالیان اخیر بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. با پیشرفت و شهری شدن بیشتر زندگی ها و شکسته شدن برخی تابو ها، حالا فرصت بیشتری برای صحبت راجع به این موارد وجود دارد. اکثرا تصور بر این است که این مرد ها هستند که خیانت میکنند، اما خانم ها نیز خیانت میکنند ...

ادامه مطلب

سراسر وب

 آرایش و زیبایی

رازهای زیبایی

همه ما به دنبال راه هایی هستیم که زیباتر دیده شویم، در این بین نمیتوان از نقش پوست در زیبایی چشم پوشید. روش های زیادی وجود دارد که میتوان به پوست کمک کند صاف و بدون لک باشد مانند شستن آن در شبها و مرطوب نگه داشتن و استفاده از ضد آفتاب ها در طول روز. اما کارهای دیگری هم وجود دارند که در این نوشتار به آنها اشاره خواهیم کرد ...

ادامه مطلب
 خودرو

همه چیز در مورد خودروهای هیدروژنی و نحوه کارکرد آنها

خودروهای هیدروژنی یکی دیگر از نسل های آینده اتومبیل هایی می باشند که امروزه مورد تجزیه و تحلیل های گوناگونی قرار گرفته اند که در این مطلب با این اتومبیل ها بیشتر آشنا خواهید شد.

ادامه مطلب
سلامت و بهداشت

چطور در روز عروسی بیمار نشویم

در روز خاص عروسی بستگی دارد از چه چیز هایی غافل شوی و نگران این هستی که یه بیماری بد رو به هم بزنی و خودت رو به دلایل اشتباه تو عروسیت ببینی ؟ هیچ وقت از این نمی‌ترسی که چطور قبل از عروسی تو از بیماری جلوگیری کنی . ما در این قسمت راه ها و روش های بیمار نشدن در روز عروسی را به شما می گوییم ...

ادامه مطلب
سلامت و بهداشت

علت اصلی نازایی و ناباروری در زنان و مردان چیست؟

مشکلات ناباروری زوجین به علت بیماری های جنسیست که به آن توجه نشده و یا درمان نشده است گاهی هم علل نازایی مشخص نمی شود.

ادامه مطلب
 روانشناسی

استرس های قبل عروسی

این ۱۰۰ درصد طبیعی است که کمی استرس در رابطه با عروسی خود داشته باشید، اما آیا این طبیعی است که استرس داشته باشید و خواب‌های بد و یا کابوس عروسی داشته باشید ؟ ما از زوج‌های حقیقی سوال کردیم که آیا از استرس های پیش از ازدواج در مراسم ازدواج آن‌ها رنج می‌برند ، و اگر اینطور است ، آنچه که استرس های عروسی در حقیقت درباره آن بودند چه چیز هایی هستند ...

ادامه مطلب
مد و استایل

اصول انتخاب لباس عروس

مراسم عروسی از مهمترین رویدادهای زندگی هر فردی است. امروزه با افزایش گزینه های در دسترس عروس و داماد، پیچیدگی فراوانی به خود گرفته و به صورت یک تخصص در آمده است؛ به طوری که آژانس های خدمات مجالس مختلفی بوجود آمده اند تا اینکار را برای شما راحت تر کنند. تیم بلاک مگ نیز با بهره گیری از نظرات تخصصی متخصصین در نظر دارد ...

ادامه مطلب
مد و استایل

تیپ مردانه از نوعی که خانم ها می پسندند

طرز لباس پوشیدن آقایان تاثیر بسیار زیادی بر جذب دیگران دارد پس آقایانی که میخواهند خوش تیپ و جذاب و مورد پسند خانم ها باشند باید نکاتی را برای یک تیپ مردانه مناسب رعایت کنند.

ادامه مطلب
ورزشی

اگر رژیم دارید از این 7 شام کم کالری میل کنید

شام رژیمی و کم کالری بسیار تاثیر گذاز است بر لاغری و کاهش وزن، برای کاهش وزن حتما باید در وعده شام از غذاهای کم کالری استفاده کرد.

ادامه مطلب
 روانشناسی

ویژگی‌‌های شخصیتی تک فرزندان

کمال‌گرایی از بارزترین ویژگی‌های شخصیتی تک فرزندان است. آنها افرادی کوشا، با وجدان و رهبرانی بالقوه هستند که در هر سنی احساس بزرگسالی می‌کنند.

ادامه مطلب

مطالب جالب

اخبار

جزئیات و شرایط کامل آزمون استخدامی آموزش و پرورش

پنجمین آزمون استخدامی دستگاههای اجرایی از امروز یکشنبه 23 اردیبهشت ماه 97 آغاز میشود. شرایط و ضوابط استخدامی آموزش و پرورش در سال 97 اعلام شد.

ادامه مطلب
سلامت و بهداشت

چطور در روز عروسی بیمار نشویم

در روز خاص عروسی بستگی دارد از چه چیز هایی غافل شوی و نگران این هستی که یه بیماری بد رو به هم بزنی و خودت رو به دلایل اشتباه تو عروسیت ببینی ؟ هیچ وقت از این نمی‌ترسی که چطور قبل از عروسی تو از بیماری جلوگیری کنی . ما در این قسمت راه ها و روش های بیمار نشدن در روز عروسی را به شما می گوییم ...

ادامه مطلب
 روانشناسی

ازدواج با فرزندان طلاق؛ آری یا خیر

دید غلطی درباره ازدواج با فرزندان طلاق در سطح جامعه وجود دارد که فرزندان طلاق را برای ازدواج نامناسب می‌دانند. فارغ از اینکه یک فرد، فرزند طلاق است یا خیر، بر پایه خصوصیات آن فرد، باید درباره ازدواج با او فکر کرد.

ادامه مطلب
سایر

انتخاب دسته گل عروس

یکی از تاثیرگذارترین مواردی که در جشن عروسی در مرکز توجهات است دسته گل عروس خواهد بود. بهتر است اگاه باشید که چه سایز دسته گلی با لباس شما بیشتر هماهنگی دارد

ادامه مطلب
سبک زندگی

عادت های آموختنی از افراد ثروتمند

هر میلیونری به روش خودش به ثروت و موفقیت رسیده است اما اگر بخواهیم عادت های آن ها را با هم مقایسه کنیم به این نتیجه می رسیم که همه آن ها یک وجه مشترک با هم دارند.

ادامه مطلب
سایر

خرید رپورتاژ آگهی در بلاک مگ

یکی از بهترین و عالی ترین روش های بازاریابی اینترنتی رپورتاژ آگهی می باشد زیرا باعث بالا رفتن رتبه گوگل و همچنین کاهش رتبه الکسا می شود و همچنین کارایی و کیفیت بالایی دارد و باعث می شود کاربران مختلفی وارد وبسایت شما بشوند ، تیم ما با بهترین تعرفه ها رپورتاژ آگهی شما را در وبسایت بلاک مگ قرار می دهد ، با ما باشید در ادامه مطلب ...

ادامه مطلب
سبک زندگی

رزرو تالار عروسی

یکی از مهم ترین دغدغه های هر عروس و داماد رزرو کردن تالار عروسی برای مراسم عروسیشان است که استرس های زیادی به عروس و داماد وارد می کند ، وبسایت بلاک مگ جهت راحتیه کار شما عروس و داماد های عزیز سیستم رزرو تالار عروسی را در اختیار شما قرار داده است و شما می توانید در هر نقطه از ایران تالار عروسی خود را طبق شرایط خود پیدا کرده و به راحتی تالار عروسی مورد نظر را انتخاب و از طریق فرم مورد نظر رزرواسیون تالار عروسی را انجام داده ...

ادامه مطلب
 خودرو

مراحل عیب یابی و تعویض فیوز خودرو

برای عیب یابی و تعویض فیوز خودرو، ابتدا جعبه فیوز را پیدا کنید و با یک مولتی متر یا با نگاه کردن، فیوز سوخته را پیدا کنید و آن را تعویض کنید. همیشه تعدادی فیوز زاپاس در خودرو داشته باشید.

ادامه مطلب
سبک زندگی

عروسی به رسم قدیم

با تمام شدن ماههای حرام و شروع ماه ربیع الاول و ماههای عادی سال جشنهای عروسی و عقد و نامزدی و بله برون و شیرینی خورون هم شروع می‌شد. در روستاها شروع مراسم عروسی از حموم عمومی آبادی که معمولاً نزدیک میدان ده بود، شروع می‌شد. ساز و دهل محلی بود؛ بادی و کوبه‌ای، سرنا و تنبک.عروسی شروع می‌شد با : گل در اومد از حموم ، سنبل در اومد از حموم ، ماه داماد را بگید عروس در اومد از حموم و ...

ادامه مطلب